Co zrobić ze swoim kredytem we frankach, by legalnie zmniejszyć ratę nawet o 60-70% ? Co mogę uzyskać?

W lipcu 2019 roku znowelizowano ustawę o wsparciu kredytobiorców, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Ustawa ta została przedłożona przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jednak skreślono z niej ważny zapis dotyczący przewalutowania kredytu, co ma – zdaniem polityków – przyczynić się do pomocy tzw. Frankowiczom. W rzeczywistości oznacza to, że Frankowicze zostali sami.

Kilka lat temu Jarosław Kaczyński na pytanie czy Frankowicze powinni zaufać prezydentowi i rządowi, że spełni obietnice wyborcze, odpowiedział:

“Frankowicze powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć w sądach; rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego. Nie dlatego, żeby nie ufać prezydentowi czy rządowi, tylko dlatego, że prezydent i rząd są w sytuacji, która jest zdeterminowana w wielkiej mierze uwarunkowaniami ekonomicznymi.”

Jeżeli więc w ciągu ostatnich 15 lat wziąłeś kredyt we frankach szwajcarskich i jesteś jedną z osób, które padły ofiarą wprowadzenia niedozwolonych zapisów w tych umowach, masz możliwość odwalutowania (tzw. odfrankowienia) zawartej umowy we frankach lub jej unieważnienia. Słowem, możesz odzyskać swoje pieniądze

Frankowicze – pomoc prawna dla Frankowiczów

Zastanawiasz się, jak możesz wyjść z kredytu frankowego i co zrobić aby szybko go spłacić? Nie wiesz od czego zacząć? To proste – pozwij bank.

Nie rób jednak tego samodzielnie – skorzystaj z wiedzy i doświadczenia prawników, którzy specjalizują się w pozwach frankowiczów. Takim przykładem jest zespół adwokacki naszej kancelarii. Po przeanalizowaniu przesłanych przez Ciebie dokumentów, wspólnie zastanowimy się nad rozwiązaniem, które będzie dla Ciebie najbardziej korzystne. Możesz:

Odfrankowić tzn. odwalutować kredyt

• zyskasz możliwość spłaty pozostałego kredytu w złotówkach,
• odzyskasz nadpłacone raty, gdyż umowa zawarta z bankiem będzie traktowana tak, jakby od początku była zawarta w złotych polskich,
• Twoje zadłużenie drastycznie spadnie nawet o 50%,
• Spadnie oprocentowanie kredytu

Konsekwencją tych wszystkich zmian będą mniejsze raty kredytowe nawet o 60-70%

LUB

Unieważnić umowę kredytową

przy unieważnieniu umowy jesteś zobligowany tylko do zwrotu kwoty, którą pożyczyłeś od banku (w złotówkach). Bez żadnych odsetek. Twoje zadłużenie spadnie więc o 70-90%, a w niektórych przypadkach to Bank będzie Ci musiał zwrócić pieniądze.

Kredyt we frankach – czy jest możliwe porozumienie z bankiem?

Nasze doświadczenie pokazuje, że nie ma możliwości polubownego załatwienia sporu z bankiem. Oznacza to, że najskuteczniejszą metodą odzyskania od banku pieniędzy jest wystąpienie z nim na drogę sądową. Tylko w ten sposób możesz żądać od banku unieważnienia umowy kredytowej czy odwalutowania (odfrankowienia) kredytu.

Co roku do polskich sądów trafia coraz więcej spraw przeciwko bankom, które w swoich umowach stosowały klauzule niedozwolone, kończące się wygraną dla klienta, czyli dla Ciebie.

Frankowiczu, masz kredyt we frankach szwajcarskich i zastanawiasz się co z nim zrobić? Myślisz o pozwaniu banku? Skontaktuj się z naszą Kancelarią i dowiedz się jak możemy pomóc Tobie wyjść z kredytu w walucie obcej.

Udostępnij:

Więcej postów

Przełom w sprawach frankowych staje się faktem

Oczekiwanie na opinię Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie roszczeń frankowiczów dotyczących zwrotu nadpłaconych świadczeń trwało wiele miesięcy. Opinia ta okazała się istotnym

Zmiany w prawie w 2023 roku

W Polsce, można śmiało powiedzieć, że Nowy Rok jest nie tylko tradycyjną okazją do świętowania odejścia starego, a nadejścia nowego roku, ale również momentem, w

Skontaktuj się z nami

Dane Adresowe

Kancelaria Adwokacka LEGALLEX 2022, wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt Realizacja ITenter.pl