Co zrobić ze swoim kredytem we frankach, by legalnie zmniejszyć ratę nawet o 60-70% ? Co mogę uzyskać?

W lipcu 2019 roku znowelizowano ustawę o wsparciu kredytobiorców, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Ustawa ta została przedłożona przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jednak skreślono z niej ważny zapis dotyczący przewalutowania kredytu, co ma – zdaniem polityków – przyczynić się do pomocy tzw. Frankowiczom. W rzeczywistości oznacza to, że Frankowicze zostali sami.

Kilka lat temu Jarosław Kaczyński na pytanie czy Frankowicze powinni zaufać prezydentowi i rządowi, że spełni obietnice wyborcze, odpowiedział:

“Frankowicze powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć w sądach; rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego. Nie dlatego, żeby nie ufać prezydentowi czy rządowi, tylko dlatego, że prezydent i rząd są w sytuacji, która jest zdeterminowana w wielkiej mierze uwarunkowaniami ekonomicznymi.”

Jeżeli więc w ciągu ostatnich 15 lat wziąłeś kredyt we frankach szwajcarskich i jesteś jedną z osób, które padły ofiarą wprowadzenia niedozwolonych zapisów w tych umowach, masz możliwość odwalutowania (tzw. odfrankowienia) zawartej umowy we frankach lub jej unieważnienia. Słowem, możesz odzyskać swoje pieniądze

Frankowicze – pomoc prawna dla Frankowiczów

Zastanawiasz się, jak możesz wyjść z kredytu frankowego i co zrobić aby szybko go spłacić? Nie wiesz od czego zacząć? To proste – pozwij bank.

Nie rób jednak tego samodzielnie – skorzystaj z wiedzy i doświadczenia prawników, którzy specjalizują się w pozwach frankowiczów. Takim przykładem jest zespół adwokacki naszej kancelarii. Po przeanalizowaniu przesłanych przez Ciebie dokumentów, wspólnie zastanowimy się nad rozwiązaniem, które będzie dla Ciebie najbardziej korzystne. Możesz:

Odfrankowić tzn. odwalutować kredyt

• zyskasz możliwość spłaty pozostałego kredytu w złotówkach,
• odzyskasz nadpłacone raty, gdyż umowa zawarta z bankiem będzie traktowana tak, jakby od początku była zawarta w złotych polskich,
• Twoje zadłużenie drastycznie spadnie nawet o 50%,
• Spadnie oprocentowanie kredytu

Konsekwencją tych wszystkich zmian będą mniejsze raty kredytowe nawet o 60-70%

LUB

Unieważnić umowę kredytową

przy unieważnieniu umowy jesteś zobligowany tylko do zwrotu kwoty, którą pożyczyłeś od banku (w złotówkach). Bez żadnych odsetek. Twoje zadłużenie spadnie więc o 70-90%, a w niektórych przypadkach to Bank będzie Ci musiał zwrócić pieniądze.

Kredyt we frankach – czy jest możliwe porozumienie z bankiem?

Nasze doświadczenie pokazuje, że nie ma możliwości polubownego załatwienia sporu z bankiem. Oznacza to, że najskuteczniejszą metodą odzyskania od banku pieniędzy jest wystąpienie z nim na drogę sądową. Tylko w ten sposób możesz żądać od banku unieważnienia umowy kredytowej czy odwalutowania (odfrankowienia) kredytu.

Co roku do polskich sądów trafia coraz więcej spraw przeciwko bankom, które w swoich umowach stosowały klauzule niedozwolone, kończące się wygraną dla klienta, czyli dla Ciebie.

Frankowiczu, masz kredyt we frankach szwajcarskich i zastanawiasz się co z nim zrobić? Myślisz o pozwaniu banku? Skontaktuj się z naszą Kancelarią i dowiedz się jak możemy pomóc Tobie wyjść z kredytu w walucie obcej.

Udostępnij:

Więcej postów

Korzystne wyroki

Jeszcze do 2018 roku Sądy wydawały w sprawach frankowych bardzo różne wyroki i szanse wygranej wynosiły około 50%. Ale już od początku 2019 r. świadomość

Wygrana z PKO Bank Polski

Bank: Typ kredytu: Cel pozwu: Adwokat: PKO Bank Polski Indeksowany kursem CHF Unieważnienie umowy lub odfrankowienie kredytu Piotr Truszkowski To już kolejne zabezpieczenie roszczenia. Czytaj artykuły

BRE Bank ponownie poległ

BRE Bank ponownie poległ Sprawę prowadził adwokat Piotr Truszkowski  z KancelariaFrankowicza.pl Sąd stwierdził, że zawarta umowa kredytu jest w całości nieważna Sąd zasądził na rzecz

Skontaktuj się z nami

Dane Adresowe

Kancelaria Adwokacka LEGALLEX 2022, wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt Realizacja ITenter.pl